Nawigacja

Androgenizacja w okresie menopauzy

Zamieszczono: 17 styczeń

W wyniku obniżenia poziomu hormonów produkowanych przez jajniki, wzrasta poziom androgenów. Nasilenie tych zmian widoczne jest w szczególności na twarzy, w rejonach górnej wargi i podbródka, pojawia się nadmierne owłosienie.

Problem ten może rozwiązać wizyta u kosmetyczki, która usunie owłosienie przy użyciu wosku lub możemy oddać się w ręce dermatologa, na zabieg laserowy. W przypadku hirsutyzmu u kobiet w okresie menopauzy można zauważyć również przerzedzenie włosów w okolicach łonowych i pachowych, oraz owłosionej skóry głowy.

        Menopauza jest nieuchronnym etapem w życiu każdej kobiety. Nieprzyjemne objawy, o których pisaliśmy można złagodzić poprzez stosowanie odpowiedniej diety, gimnastyką, tak, aby każda kobieta mogła się nadal cieszyć pełnią życia.

Co to za strona?

Każda z nas bez względu na wiek chce wyglądać ładnie i atrakcyjnie. Kobiety z trwogą myślą o zbliżającej się menopauzie, traktując ten okres jako koniec kobiecości, same dla siebie stają się mniej wartościowe i godne uwagi. Mamy nadzieję, że uda nam się pokazać, że menopauza nie jest chorobą, że wszystkie kobiety przechodzą menopauzę, jak również to, że możemy się do niej przygotować, a także bardzo dobrze radzić sobie w jej trakcie.

Sieć blogów

Jesteśmy stroną wyróżnioną w sieci blogów tematycznych 1oo.pl. Gorąco polecamy zainstalować aplikację Dropbox.

Kanał Informacyjny

Zasubskrybuj nasz kanał RSS